Vatandaşlarımızın istek, öneri ve şikayetlerini alıp değerlendirmek ve vatandaşlarımızın kendilerine veya idari birimlere müracaatlarını beklemeden doğrudan temas kurmak suretiyle toplumun tüm kesimlerine daha geniş şekilde ulaşılması için Kaymakamlığımızca Dereköy köyünde Vatandaşla Buluşma ve Güvenlik Toplantısı düzenlenmiştir.
         Toplantı Kaymakamımız İlker EKER Başkanlığında , Belediye Başkanı Fatih SELİMOĞLU, Dereköy Köyü muhtarı Cahit ÖZÇOBAN , Kağılcık Köyü Muhtarı Osman ERDİLMEN, Kılavuzlar Muhtarı Hüseyin Yeşilyurt, K
ayalı Köyü Muhtarı Yusuf ERDEM Kılçan Muhtarı Ümit ÖZKAN, köy halkı ve ilgili daire amirleri katıldı. Toplantıda köylerimizde hizmetin yürümesinde karşılaşılan aksaklıklar, köylerde yürütülen projeler hakkında ilgili kurum amirlerini tarafından bilgilendirmenin ardından köy muhtarı ile vatandaşlarımız söz alarak Dereköy köyünde karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerilerini hakkında görüşlerini belirtmişlerdir. İlçe ekonomisinin tarım ve hayvancılık üzerine olması nedeniyle özellikle Hayvan yetiştiriciliği, sulama kooperatifleşme,Organik ürünler yetiştirilmesi ve pazarlanması hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.